Змагалися юні знавці Конституції України

img_20170Відбувся перший (відбірковий) етап обласного огляду-конкурсу на краще знання положень Конституції України.

      Серед учнів 11 класів  ЗНЗ району – з метою виявлення і підвищення загального рівня правової обізнаності, формування основ правової культури і правосвідомості, підтримання талановитої учнівської молоді, сприяння її самореалізації –  відбувся перший (відбірковий) етап обласного огляду-конкурсу на краще знання положень Конституції України. Координатором  обласного огляду-конкурсу є Головне територіальне управління юстиції у Кіровоградській області .

      Журі першого (відбіркового) етапу огляду-конкурсу, на рівні району,         представляли: Гаврилюк П.П., завідувач Знам’янської районної державної нотаріальної контори, Самофалова Р.П., начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану, Хмель Р.Г., начальник відділу Державної виконавчої служби, Іванова А.С., головний спеціаліст Знам’янського бюро правової допомоги.

      За підсумками роботи журі переможцями  першого   (відбіркового) етапу обласного огляду-конкурсу на краще знання положень Конституції України серед учнів 11 класів  ЗНЗ району у 2016/2017 навчальному році визнано:

     І місце – Селявіна Анна, учениця Дмитрівської ЗШ І-ІІІ ступенів № 1, учитель   Суботінова Н.А;

      ІІ місце –   Мосорко Владислав, учень Трепівської ЗШ І-ІІІ ступенів, учитель Маціборська В.Є.;

     ІІІ місце – Покидько Яна, учениця Суботцівської ЗШ І-ІІІ ступенів, учитель Юхименко Н.В.

   Призери першого етапу конкурсу отримали подарунки від членів журі та будуть презентувати себе як юних правознавців у обласному етапі огляду-конкурсу, який відбудеться, орієнтовно, наприкінці квітня у місті Кропивницький.     

      На переможців другого, підсумкового, етапу конкурсу, як зазначив у своєму виступі Гаврилюк П.П., завідувач ДНК, попереду чекає  багато цікавого: від органіаторів конкурсу вони, звичайно, будуть нагороджені грамотами та цінними подарунками, та головне, – за ініціативи начальника ГТУЮ у Кіровоградській області Гуцула В.К. та під його безпосереднім керівництвом, для учнів-переможців буде проведена фахова перспективна підготовка, основна мета якої – якісна допомога дітям  у проявленні ініціативи та зацікавленості до юридичних професій. Тож під час цієї підготовки учнівська молодь матиме змогу ознайомитися з роботою органів юстиції, а також із професією нотаріуса, адвоката, суддів (відвідати   відкрите судове засідання), органів прокуратури. Усі ці заходи будуть сприяти й підготовці учнів до ЗНО.