Гуманістичні ідеї В.О. Сухомлинського в освітній процес

Рисунок216 листопада на базі дошкільного закладу «Івушка» Дмитрівської ОТГ відбулося засідання методичного об’єднання вихователів дошкільних закладів та навчально-виховних комплексів району з проблеми «Гуманістичні ідеї В.О Сухомлинського в освітній процес».

Методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Рябошапка В.П. познайомила присутніх з інструктивно-методичними рекомендаціями МОН України «Про роботу в дошкільних навчальних закладах у 2018-2019 н.р» та взяла участь в обговоренні плану роботи методоб’єднання вихователів на 2018-2019 рік.
Вихователь Зіноватна Т.В. дошкільного закладу «Івушка» поділилась досвідом роботи по творчому впровадженню спадщини В.О. Сухомлинського. Щодо формування особливого світу дитинства – світу добра, людяності, співчуття, справедливості, любові вона керується системою поглядів видатного педагога В.О. Сухомлинського. Його твори стали незамінними в роботі, адже вони спонукають розум і почуття кожної дитини до аналізу вчинків літературних персонажів, викливають бажання їх наслідувати, або, навпаки, чинити по-іншому, збагачують лексику дітей, розвивають уміння вільно висловлювати свої думки.
Вихователь Галатіна А.А. дошкільного закладу «Івушка» презентувала роботи вихователів з батьками за спадщиною В.О. Сухомлинського «Серце віддаю дітям». Були представлені методичні поради для батьків: «Як організувати виховну роботу з дітьми вдома», «Як готувати дітей до навчання в школі», «Як допомогти малюку знайти дитинство» та інше.
Учасники заходу відвідали інтегроване заняття «Щоб добре жити, треба добро робити» у вихователя Кіктєвої Н.А. дошкільного закладу «Івушка», яка за допомогою кольорів розвивала у малят вміння передавати добро і зло, знайомила їх з поняттями: доброзичливість, щедрість, милосердя.
Кущова Г.В. вихователь дошкільного закладу «Івушка» провела з колегами ділову гру з елементами тренінгу «Вихователь, який він?». В ході якої довела всім присутнім, що існує багато видів професійної діяльності, що стосуються людини, але є серед них професія педагога, яка безпосередньо впливає на долю майбутнього громадянина нашого суспільства. Отже, лише від вихователя, його розуміння дітей, його вміння виявити задатки, здібності, залежить наскільки творчими людьми виростуть їх вихованці.
За результатами роботи методичного об’єднання розроблено рекомендації по впровадженню спадщини В.О. Сухомлинського в практику роботи педагогічних колективів дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів району.
Методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації висловлює щиру подяку адміністрації та педагогічному колективу ДНЗ «Івушка» за належну підготовку та проведення районного методичного заходу.